Bak Nedir - Güncel Blog Sitesi

SAYNET SES VE ANONS SİSTEMLERİ

0 42

SAYNET SES VE ANONS SİSTEMLERİ

Saynet Güvenlik ses ve anons sistemleri, alarm mesajlarını ve genel amaçlı duyuru iletimi ile herhangi bir acil durum veya arka plan müziği yayınlamak amacıyla ileten ve ileri teknoloji gereksinimlerini karşılayan sistemlerdir. Acil durum duyurusunun amacı insanların güvenli bir şekilde tahliye edilmesini sağlamaktır. Sistemlerin kurulacağı yerlerin büyüklüğü ve bölge sayısı sistemin yapısını belirler. Kurulu sistemler yangın alarmı gibi sistemlerle entegre çalışabilir. Ses ve anons sistemi hizmetinin amacı sadece müzik ve anons yapmak değil, aynı zamanda yayının anlaşılabilir, güvenli ve sürekli olmasını sağlamaktır. Genel seslendirme ve acil anons sistemleri, geniş kitlelere acil anons yapmak, önceden kaydedilmiş mesajları birçok kişiye iletmek gibi faydalarıyla dikkat çeker.

Ses ve görüntü, yaşamın algıladığımız yönleridir. Yüksek kapasiteli alanlar için sesli kontrol ve anons sistemleri gereklidir.  Ses ve anons söz konusu olduğunda ilk akla gelen olay genellikle herhangi bir tehlike durumunda toplumu uyarmak için kullanılan bir acil anons sistemi şeklindedir. Bunlar yangın, deprem, sel, gaz kaçağı veya diğer olumsuz durumlar olarak sayılabilir.

Bilgisayar programına entegre edilebilen Saynet Güvenlik ses ve anons sistemleri, belirli zamanlama özelliklerine sahip otomatik yayınlar yapabilir. Bu şekilde, duyuruları otomatik olarak ‘’sigara içilmez’’ veya ‘’çöp’’ gibi belirli aralıklarla topluluğa iletebilirsiniz. Ses sistemi, yangın alarm sistemi ile entegre çalışabilir. Acil bir durumda otomatik olarak etkinleştirilebilir. Bu bize yangının artmasından önce bir yerden ayrılması için zaman kazandırır.

SAYNET ANONS SİSTEMLERİNİN ÖZELLİKLERİ

  • Tek bir anons merkezi ile çoklu bölge (hoparlör / bölge) kontrolleri yapılabilir ve sayı istendiği gibi arttırılabilir.
  • Sistemin niteliğine bağlı olarak mikrofon ekleyebilirsiniz.
  • Analog veya dijital olarak tercih edilebilir. Analog ses ve anons sistemleri dijitalden daha ekonomiktir.
  • Dijital uç sistem seslerinin kontrolü yazılımdan oluşur ve daha pratiktir.
  • İstenilen bölge sesinin bağımsız olarak artırılmasını ve azaltılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ayrıca hoparlörü ayrı ayrı etkinleştirebilir devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Saniyeler hayat kurtarabilir. Acil tahliye anons sistemi, problemi önceden bize bildirerek hayat kurtarır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.