Bak Nedir - Güncel Blog Sitesi

Pvc Zemin Kaplama

0 68

PVC NEDİR?

PVC, kimyasal ismi Polivinil olarak bilinmektedir. Polivinil klorür oldukça genişbir kullanım alanına sahiptir. Bu plastik bir polimerdir. PVC için kullanılan malzemeler fosil ve tuz’ dur. Genellikle zeminlerde, duvarlarda, pencere profili, kapı, sulama, panjur, pis su boruları, çatı kaplama gibi çeşitli kullanım alanları vardır.

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

PVC zemin kaplama, zemin kaplama çeşitlerinden en sık tercih edilen modeli budur. Genellikle pvc kaplama olarak tercih edilen bu ürün hem hijyenik hem de temizlemesi kolay ve kullanışlıdır. Ayrıca kişilerin istediği modellere uygun tasarımlar mevcuttur. Örneğin; akustik PVC zemin kaplama, homojen Ferah Nur Cami Halısı , heterojen PVC Zemin Kaplama, kondaktif PVC zemin kaplama ve son olarak ltv zemin kaplama çeşitlerinden’ dir.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Nedir?

Heterojen zemin kaplam, 2 mm kalınlığında birden fazla katmandan oluşabilen ve yüzeye rulo olarak döşenen yüzey kaplama türüdür. Bu zemin kaplama kullanımı okul, hastane, ofis ve ticari merkezler için uygundur. Oldukça sık kullanılan ve temizleme açısından avantajlı bir zemin kaplama modelidir.

Homojen PVC Zemin Kaplama Nedir?

Homojen zemin kaplama çoğunlukla okul, hastane, ofis ve ticari merkezler kullanılıyor. Bu zemin döşeme 2 mm kalınlığında ve tek katmana sahiptir. Tıpkı heterojen PVC zemin kaplamaya benzemektedir. Rulo şeklinde zemine yapıştırma aracılığı ile monte edilmektedir.

Akustik PVC Zemin Kaplama Nedir?

Akustik PVC zemin kaplama gürültü alanlar için tercih edilmektedir. Örneğin; okullar, anaokulları, ofisler, huzur evleri ve hastane gibi sessizliğin önemli olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Ayrıca müzik stüdyolarında sesin dışarıya çıkmaması için kullanımı vardır. Üretimi farklı katmanlarda ve farklı katmanlarda üretilebilmektedir. Çoğunlukla 2 mm’ den faza kalınlıkta üretilmektedir. Gürültü’ nün iletilmemesi için rulo biçiminde zemine yapıştırıcı aracılığı ile uygulanmaktadır.

Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

Kauçuk zemin kaplama da hammadde kauçuktur.Ferah Nur Cami Halısı Bu hammadde’ nin kükürt ile alevlenmesi sonucunda volkanizma oluşur. Daha sonra hammadde içerisinde çeşitli maddeler ve pigmentler oluşur. Bunun sonucunda da kauçuk emin kaplama elde edilir. Bu zemin hafif ve orta halli sirkülasyonlar için oldukça elverişli’ dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.