Bak Nedir - Güncel Blog Sitesi

LAZER EPİLASYON

0 61

EPİDERMİS LAZER EPİLASYON

Lazer, istenmeyen tüylerin giderilmesi için kullanılan bir tür tedavi biçimidir. Hem kadınlar hem de erkekler için günümüzde hijyen açısından sıkça tercih edilmektedir. Lazer’ in 4 çeşidi vardır. Bunlar; Buz lazer, YAG lazer, Alexandritea lazer ve Ruby lazerdir. Her biri farklı alanlar için kullanılmaktadır. Örneğin; Ruby lazer yalnızca dudak üstü tüyler için uygulanmaktadır. YAG lazer damar ve leke tedavisi için kullanılmaktadır. Alexandritea lazer ile Buz lazer genellikle tercih edilen en etkili ve kısa sürede sonuç veren lazer epilasyon türüdür. Özellikle Alexandritea lazer epilasyon oldukça etkili ve kıl yapısı güçlü olan kişiler için kullanılmaktadır. Buz lazer’ in atış esnasında hasta’ nın canı yanabilir. Ancak makine’ nin ucunda bulunan buz ile bölge uyuşur ve hasta hiç bir şey hissetmez. Bu nedenle genellikle teni hassas ve acıya dayanıksız kişiler Buz lazeri tercih ediyor. Lazer epilasyon vücudun birçok yerine uygulanır. Örneğin; kollar, bacaklar, sırt, yüz, ense, koltuk altı, göğüs ve genital bölge gibi bölgesel yerler için istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulabilirsiniz.

 

EPİDERMİS ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Erkekler’ in kıl yapısı sert ve kalındır. Bunun nedeni ise çoğunlukla jilet kullanımından kaynaklanmaktadır. İzmir Lazer Epilasyon Ancak Alexandritea lazer ile erkekler de istenmeyen tüylerinden kurtulabilir. Genellikle kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler için Alexandritea lazer uygulanır. Bunun yanı sıra Buz lazer de kullanımı oldukça yaygındır. Erkeklerin kıl yapısı kalın ve sert olduğu için lazer atışı sırasında yanma, acı gibi çeşitli reaksiyonlar oluşabilir. Bu nedenle Buz lazer’ in ucundaki buz ile bölge önce uyuşur. Daha sonra uygulamaya başlanır ve hasta herhangi bir acı hissetmez. Erkekler genellikle yüz, sırt, ense, kol, bacak ve göğüs için lazer yaptırmaktadır. Genital bölgeye lazer yaptırmak da hijyen açısından önemlidir.

 

EPİDERMİS SAÇ MEZOTERAPİSİ

Herkes saçlarının parlak, gür ve sağlıklı olmasını ister. Çeşitli saç bakım ürünleri kullanılabilir. Fakat bu ürünler de saç yapısına zarar verebilir. Eğer saçınızda dökülme var ve gözle görülür bir seyrelme var ise saç mezoterapisi işlemi ile kısa sürede doğal görünümlü, sağlıklı ve gür saçlar elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle ince uçlu iğne aracılığı ile seyrek olan bölgeye vitaminler, mineraller, düzenleyici ve oligelement uygulanır. Bu işlemin sağlığa Epidermis herhangi bir zararı yoktur. Kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir yöntemdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.